MŪSU SKOLOTĀJI - IZCILI PROFESIONĀĻI!


ARINA BUBOVIČA -

Laikmetīgās dejas dejotāja, horeogrāfe, pasniedzēja. Absolvējusi Latvijas Kultūras koledžu un Latvijas Kultūras Akadēmiju. Piedalījusies meistarklasēs Vācijā, Lietuvā, Slovākijā, Krievijā.

2020.gadā atjaunināja un pilnveidoja savu diplomdarbu “SANSARA”, kas vēlreiz tika radīta Zirgu Pastā un piedalījās festivālos “Vides dejas un “Komēta”. Mono-izrāde “Celies”, kura tapa 2019.gadā, Jaunā teātra institūta veidotā projekta “Ārējais klimats, iekšējais laiks” ietvaros, tā vairākkārt tika rādīta uz “Dirty deal teatro” skatuves, kā arī vāirākos vasaras festivālos: “Valmieras teātra festivāls”, “Laba Daba”, “Mākslas pikniks”.

Aktīvi piedalās programmā "Latvijas skolas soma" ar izrādēm "3D par telefoniem" un "VISGRIBIS"(hor.Olga Žitluhina).

Ir bijusi nominēta 2019./2020.gada sezonā Spēlmaņu nakts balvām “Gada kustību mākslinieks” par horeogrāfiju izrādē „FAKE NEWS”, teātra trupa „KVADRIFRONS”.



EGIJA ABAROVIČA -

Laikmetīgās dejas izpildītāja, horeogrāfe un pedagoģe.

Dejotprasmi un izpratni par deju apguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, iegūstot mağistra grādu Horeografijā, piedaloties dažāda veida deju meistarklasēs gan pie Latvijas, gan ārvalstu pasniedzējiem, kā arī divu mēnešu Erasmus programmā Beļğijā/Antverpenē, dejas kompānijā "Dogwolf" Chris de Feyter horeogrāfa vadībā. Aktīvi piedalās Latvijas mēroga projektos, kā piemēram , Dabas koncertzāle “Geastrum”, kustību izrādes “Pusotrs” un “Pusaudzis” (hor. Liene Grava) , dejas izrāde “Drosmes projekts” (hor. Eva Krūmiņa), dejas un mūzikas izrāde “Māsa Kerija” (rež. V.Lūriņš, hor. A.Kivlenieks) un daudzi citi projekti, kas saistīti ar mūziku, teātri, deju, kā arī televīziju. Vadījusi meistarklases Latvijā un Beļģijā, veidojusi horeogrāfijas teātrim, mūzikliem un koncertuzvedumiem.

Egija saka :"Deja ir mans ķermenis, kuru jāiepazīst tā, lai skatītājiem un audzēkņiem varu nodot skaidru ziņu, tieši tāpēc strādāju ar sevi individuāli un piedalos dažādās dejas meistarklasēs, pētot un meklējot ķermeņa iespējas un kvalitātes kustībā. Kā izpildītājai, interesē un aizrauj sevis izaicināšana un jauna meklējumi, kā horeogrāfei interesē dejas kompozīcija un kustību leksika, un kā tā māk mijiedarboties ar ideju, kā pedagogam interesē meklēt veidus kā savas zināšanas veiksmīgāk nodot audzēkņiem, ņemot vērā katra audzēkņa individuālo un specifisko ķermeni, kā arī ieaudzināt mīlestību pret savu ķermeni un deju".


MARTA PŪĶE -

Absolvējusi deju skolu "Vendija" 2019. gadā, un tagad skolā jau otro gadu strādā kā pedagogs.
Dejojot deju skolā "Vendija" guva pieredzi, piedaloties konkursos un festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs, piedaloties meistarklasēs un koncertos.
Šobrīd paralēli darbam deju skolā "Vendija" mācās Latvijas Universitātē, kur studē, lai kļūtu par sākumskolas skolotāju.



LUĪZE TUMŠEVICA -

Laikmetīgās dejas dejotāja un skolotāja. Deja bijusi sirdij tuva visu dzīvi, izmēģinot dažādus stilus, taču kā tuvāko izjūtot laikmetīgo deju.
Iegūta augstākā izglītība pedagoģijā, un darbs ar bērniem nudien nav svešs. Profesionālais ceļš turpinās vairāk dejas virzienā, apvienojot saikni ar cilvēkiem un radošo izpausmi.





DARJA TURČENKO

Laikmetīgās dejas dejotāja, horeogrāfe, pasniedzēja.  Absolvējusi Latvijas Kultūras Akadēmiju un horeogrāfijas centra LA FAKTORIA treniņprogrammu Spānijā kā arī meistarklasēs Spānijā, Itālijā, Beļgijā, Lietuvā.

Ir izveidojusi laikmetīgās dejas izrādi "ANIMA", kas tika atzīmēta teātra festivālā Patriarha Rudens 2021. gadā.

Kā daļa no IevaKrish apvienības projekta "House of Labrys" ir uzstājusies Diseldorfa Tanzhaus nrw sezonas atklāšanas festivālā 2022. gadā.

Pārstāv laikmetīgās dejas kompānijau SIXTH, aktīvi piedalās dažādās teātra un dejas projektos kā arī veido savas izrādes un performances.




ALISE PATRĪCIJA KASTĒNA

Dejotāja, horeogrāfe un pasniedzēja. Savas deju gaitas uzsāka 7 gadu vecumā Teātra deju studijā “Savanna”, kurā apguva džeza, modernās un klasiskās dejas pamatus, ar laiku attīstot un pilnveidojot tos dažādās meistarklasēs. Kopš 2020. gada studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesionālā bakalaura studiju programmā “Skolotājs dejā un kultūras studijās”.





KRISTĪNA TUMAKOVA Chris (HIP HOP) -

Dejotāja, horeogrāfe un pasniedzēja. Deju pasaulē pazīstama kā Chris. Par savu pamat stilu uzskata Hip-Hop deju. Latvijas Kultūras Koledžas docētāja un «Hip-hop kultūras deja» specializācijas vadītāja. Savā dejotājas karjerā Kristina ir piedalījusies dažādos deju projektos un izrādēs. Kristina gan individuali gan kopā ar savu komandu - Jam Crew uzvarējusi daudzās Baltijas un citu Eiropas valstu sacensībās. Kā piemēram:
The Lord of the Circle – 1. vieta
SDK.EUROPE preselection - 1. vieta
JJ – Street Baltic Session – Show Category - 1. vieta; un citas.
Viņa ir viena no dejotājiem projektā “Dancing Europe”. Šī projekta mērķis ir apceļot Eiropas valstis prezentējot savu deju priekšnesumu.
Kā arī Kristina ir horeogrāfe un dejotaja projekta - TMK Production.


SIMONA OZOLA -

Laikmetīgās dejas dejotāja, horeogrāfe un pasniedzēja.

Dejo jau vairāk kā 15 gadus. Sākotnēji dejojusi mūsdienu dejas, pabeigusi Veizāna deju skolu. Pēcāk pievērsusies tieši laikmetīgajai dejai. Ir absolvējusi Laikmetīgās dejas mākslu Latvijas Kultūras akadēmijā.

Šobrīd strādā kā pasniedzēja un izpildītāja, piedaloties skatuves mākslu projektos gan Latvijā, gan Eiropā. Ir laikmetīgās dejas apvienības “SIXTH” biedre.



JEKATERINA LOCE -

ir deju skolotāja, kura dejas gaitas uzsāka jau bērnībā un šobrīd turpina profesionāli pilnveidoties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņas pedagoģisko pieeju raksturo prasīgums un mērķtiecība, vienlaikus saglabājot iedvesmojošu un atbalstošu vidi, kurā katrs dejotājs var attīstīt savu potenciālu. Katjas veidotās horeogrāfijas ir guvušas atzīstamību starptautiskās sacensībās, pierādot viņas radošumu un profesionalitāti.

"Deja ir skaista valoda, ko apgūt, īpaši, kad tā top par dejas dzeju," uzskata Katja. Viņas nodarbībās dejotāji ne tikai apgūst dejas tehniku, bet arī attīsta savu māksliniecisko izteiksmi un spēju izstāstīt stāstus caur kustību.